Тунгова олія
Найкращим засобом для захисту різних виробів з дерева є натуральна олія. Вона існує у кількох видах: тикова, дегтярна і лляна. Але найбільш відомою є тунгова олія. Вона виготовляється з горіхів дерева з тунга, яке росте в тропіках і субтропіках Азії та Південної Америки, а також на деяких островах Тихого океану. Використовується для покриття дерев'яних виробів мистецтва та простих побутових предметів, особливо активно - в Китаї та Японії.
Опис засобу
Якщо ви збираєтеся придбати тунгову олію, знайте: цей засіб має жовтий або світло-коричневий колір і досить густий. Він має приємний, але дещо специфічний запах. Здатний зберігатися навіть у холодильнику, не втрачаючи своїх якостей. Цікаво, що тунгову олію можна змішувати з більшістю органічних розчинників. Однак вона "боїться" прямих сонячних променів і стає непридатною при температурі понад +35˚С. Цього можна уникнути, зберігаючи його, плідно закривши, в сухому прохолодному місці. Тоді термін придатності засобу становитиме 2 роки.
Способи застосування
Перш за все, тунгову олію, звичайно, використовують для обробки деревини. Однак вона застосовується й в інших цілях. Ви можете придбати тунгову олію, наприклад, для:
- надання тканині, призначеній дляпошиття взуття, наметів і парасольок, відштовхувальних властивостей;
- створення цікавих виробів (наприклад, моделей кораблів ручної роботи);
- колірування чавунних виробів (для створення захисного покриття);
- обробки меблів, надання їм довговічності та додаткової краси;
- надання скрипкам та іншим музичним інструментам атласного блиску;
- попередження корозії на металевій поверхні.
В будь-якому випадку вона буде зберігати свою відмінну якість - захищати поверхню від зношування, грибка і плісняви.
Інші властивості
Перед тим, як придбати тунгову олію в Україні для деревини, потрібно дізнатися, якими додатковими характеристиками вона володіє. Вона може:
- швидко проникати у глибину матеріалу;
- надавати йому водостійкість;
- утворювати на поверхні матову полімерну плівку;
- підкреслювати природний візерунок дерева;
- швидко сохнути (завдяки хімічному складу!);
- полімеризовуватися на всю товщину нанесеного шару;
- захищати деревину від кислот, солей та спиртових дезінфікуючих речовин.
Цікаво, що тунгова олія майже не жовтіє оброблювану поверхню, тому її можна спокійно застосовувати для пропитки тих виробів, яким НЕ хочеться змінювати колір. І ще: для промаслювання 1 кв. м одношарового покриття вистачає 100-150 грамів засобу, що дуже мало.
Як використовувати для дерева?
Спочатку потрібно просушити дерев'яну поверхню та відшліфувати за допомогою наждачного паперу. Потім добрим шаром нанести олію на всю деревину. Щоб це було простіше зробити, можна скористатися тряпочкою або пензлем. Після висихання зайві засоби варто усунути серветкою. Після повного висихання круговими рухами відполірувати поверхню м'якою серветкою. Щоб покриття стало більш блискучим, майстри рекомендують наносити тунгову олію у 2 шари. Як бачите, процедура зовсім не складна, вона не забере в у вас багато часу.
Де придбати тунгову олію?
Важливо: спроби вчених відтворити тунгову олію у штучному вигляді або хоча б зробити її аналог з інших подібних засобів повністю провалилися. І це означає, що продукт дійсно унікальний. Сьогодні придбати тунгову олію в Києві ви можете в нашому інтернет-магазині. Наші переваги Borma.com.ua:
- швидка доставка по всій Україні;
- хороші ціни на засіб;
- індивідуальний підхід до клієнтів.
За будь-якими питаннями дзвоніть, ввічливі менеджери будуть раді на них відповісти!