Патини
Патина на дереві може бути натуральною та штучною. Натуральна патина – темний наліт на поверхні дерева, що утворюється з часом, у тому числі від контакту з руками.
Штучне патинування дерев'яної поверхні – це метод нанесення на виріб спеціальних хімічних складів, що надають ефекту старіння. Такий спосіб декорування використовується багато років, і досі не втратив своєї актуальності. Вироби з нанесеною на поверхню патиною виглядають дуже благородно, певною мірою антикварно. Наприклад, на дерев'яних дверях патина може створити дуже гарний ефект старовини.
Найчастіше використовується патина кольору міді, срібла чи золота. Але сучасний рівень хімічної промисловості дозволяє створювати патину практично будь-яких кольорів та відтінків.
Для яких поверхонь використовують патинування.
Патина для дерева використовується в основному для декорування дверей та меблів. Часто можна зустріти патиновані фасади кухонь. Такі кухонні гарнітури виглядають дуже дорого та стильно. Так само патина по дереву може допомогти оновити меблі, що втратила свій зовнішній вигляд, або ж якщо вона не вписується в стиль інтер'єру.
Патинування можна використовувати не тільки для декорування меблів. Перекриття отворів або дверей з патиною не залишать байдужими жодного поціновувача стильних інтер'єрів.
Патинування дерев'яних поверхонь здійснюється зазвичай у промислових умовах. Але цю процедуру можна виконати своїми руками. Спочатку необхідно розібратися, які матеріали використовуються в цьому процесі.
Ефекту патини на дереві в домашніх умовах можна досягти за допомогою:
Морилки
Воскових складів
Складів на основі акрилу
Складів на основі бітуму
Патина на основі Морилки
Застосування морилки для патинування є найпростішим способом. Плюсом морилки є те, що вона сприяє захисту дерева від УФ променів та вологи, запобігає появі плісняви.
Морилка для патинування буває трьох типів, кожен з яких має свій набір властивостей та особливостей. Так морилка на водній основі не вимагає використання розчинника. При її застосуванні волокна деревини піднімаються, що робить структуру дерева більш помітною.
Спиртова морилка дуже швидко сохне і найчастіше використовують на невеликих поверхнях, застосовуючи для нанесення пульверизатор.
Масляна морилка не піднімає волокон деревини, але посилює саму фактуру натурального дерева. При використанні цього матеріалу потрібний розчинник.
Воскові склади для патинування
Пасту для патинування на основі воску виготовляють змішуючи натуральний віск та металевий пігмент. Такі пасти добре лягають на дерев'яні та пластикові поверхні, якими ламінують МДФ. Так само застосовується безбарвна воскова паста, яка дозволяє досягти ефекту перламутрового відливу на поверхні. Таким матеріалом можна реставрувати та ретушувати старі меблі.
Акрилові фарби для патинування.
Такі склади можуть використовуватися для патинування деревини, так і ДСП і МДФ. Акрилові фарби для патинування виготовляються в багатьох різних кольорах і відтінках, і кожен залишить після застосування унікальний ефект. Найчастіше застосовуються зелені, блакитні та сірі відтінки. Фарби з ефектом вигоряння, потемніння або патина кольору іржі теж користуються популярністю. Для виділення декоративних елементів меблів або дверей використовують акрилові склади з ефектом чорніння або позолоти.
Бітумні склади для патинування.
Бітумні склади для патинування виготовляються на водяній або полімерній основі. Незвичайна консистенція таких складів дозволяє спростити їх нанесення на поверхню. Особливістю бітумної патини є можливість нанесення як легкого відтінку позолоти, і сильного золочення.
В інтернет магазині Borma представлений широкий асортимент патинування за відмінними цінами. А швидка доставка по всій території України дозволить швидко розпочати втілення задуманого у своєму інтер'єрі. Зробіть свій інтер'єр унікальним!
Плотность (кг/л): | В зависимости от цвета 0,820 - 0,900 |
Сухой остаток (%): | В зависимости от цвета 5 - 15 |
Светостойкость: | Отличная для применения внутри помещений, не рекомендуется для применения вне помещений. |
Время сушки: | 1 -3 минуты |
Последующие покрытия: | Нитроцеллюлозные, акриловые или полиуретановые покрытия. |
Срок годности: | При соблюдении правил хранения срок годности не ограничен. После длительного хранения всегда проверяйте однородность и тщательно перемешивайте для устранения осадка. |